STATYBŲ BIRŽA — STATYBOS OBJEKTŲ DUOMENŲ BAZĖ

 Pradzia - Statybu Birza forumasSTATYBINĖS MEDŽIAGOS
Paskutinis atsakymas Pranešimas


Data: 2009.Rugs.14 10:05:20

Jei norit rimtos antikorozines apsaugos, apie jokius rudziu susrisejus negali buti ir kalbos. Jie tik surisa rudis ir sukuria plevele, t.y. antikoroziniam gruntui neleidzia dirbti. Juk antikorozijos esme ir yra gruntas, jo sudetyje turi buti medziagu, kurios neutralizuoja rudijimo procesa.Kiek yra korozijos rusiu, tiek yra ir skirtingu sprendimu. Jei isigilint kas tai yra:
Metalų korozija - tai savaiminis metalų irimas, vykstantis dėl metalo ir aplinkos cheminės bei elektrocheminės sąveikos. Metalų erozija vadinamas metalo paviršiaus mechaninis ardymas, pavyzdžiui veikiant trinčiai.
Korozija (iš lot. corrosio) tai metalų irimas dėl fizikinės ir cheminės sąveikos su aplinka, kai metalas pereina į oksiduotą būklę ir praranda jam būdingas savybes. Tipiškiausia korozija – geležies rūdijimas. Jos rūdys yra purios, todėl korozija gali plisti gilyn. Kiti metalai (chromas, aliuminis) koroduodami apsitraukia plona, standžia, deguonies nepraleidžiančia plėvele, kuri saugo metalą nuo tolesnės korozijos.
Cheminė korozija – tai kai medžiagos reaguoja su aplinkos terpe (dujinė korozija – dujų terpėse prie aukštos temperatūros, korozija neelektrolitų tirpaluose – benzinas, agresyvūs organiniai junginiai, naftos produktai).
Elektrocheminė korozija – medžiagų suardymas elektrolitų tirpaluose/lydiniuose (taip pat gruntas, drėgnas oras) dėl galvaninių elementų atsiradimo.
Korozija dėl išorinių elektrinių srovių poveikio (klaidžiojančių srovių) – vamzdynų korozija grunte kai elektra patenka į gruntą dėl blogos apsaugos (pvz.: tramvajų linijos, pastovios įtampos įžeminimas)
Biokorozija – dėl mikroorganizmų poveikio – grybelių ar N- ir S- bakterijų, sukuriančių rūgštinės terpės sąlygas.


Data: 2009.Rugs.9 12:55:24

Geriausias rezultatas, kai metalas yra gerai nuvalytas nepaliekant jokiu rudziu, po to galima apdorot rudziu suriseju . Po to butinai turi buti gruntuojama antikoroziniu gruntu. Mes naudojam greitai dziustanti latviska antikorozini grunta Laraprim arba Metalak rapid, kuris tinka ir ant cinkuotu pavirsiu (pvz lietvamzdziams). Po to dazom spalvota emale. Bedu neturejom


Data: 2009.Bir.8 08:21:27

Pirmiausia procedura yra gerai nuvalyti metala, po tinkamas gruntas, geriausiai kad tai butu cinko fosfatinis ar kalcio fosfatinis o po to jau dazai.Aisku ziurink kokiose salygose ta konstrukcija stovi. Yra ir kitu sprendimu. :)


Data: 2009.Bir.5 10:00:47

Sveiki,
Sukuriau sia tema nes neradau cia nieko kas liestu metalu apsauga nuo korozijos ir konkreciau jos medziagas.
Butu idomu suzinoti ka naudojate, kuo dengiate konstrukcijas ir kt. metalus pries dazant?
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  Email Link 


 
Įeiti į forumą :: » Vartotojo vardas » Slaptažodis

miniBB 1.7d