STATYBŲ BIRŽA — STATYBOS OBJEKTŲ DUOMENŲ BAZĖ

 Pradzia - Statybu Birza forumasNAUJA STATYBA
Paskutinis atsakymas Pranešimas


Data: 2010.Liep.16 16:13:49 · Suredagavo: Administratorius

<pašalinta reklama>


Data: 2006.Sp.9 10:42:59

Vat būtent man ir susidarė įspūdis, kad šiuo parametru spekuliuojama tik dėl marketinginio pranašumo. Lyginanat bet kokias charakteristikas reikia žinoti ar iš viso yra prasmė jas lyginti, nes sąvoka "didesnis" ne visada reiškia "didelis" ar "reikšmingas", o dauguma žmonių neturi apie tai pakankamaižinių.
Gal kas galite pasiūlyti kokį internetinį resursą kur šiuo klausimu būtų galima apsišviesti? Kur būtų populiariai pateikti paaiškinimai ir palyginimai?


Data: 2006.Sp.6 21:30:38

nereiksminga, ir viso kalbos apie tai yra is "pirsto lauztos". Pats pagalvok - viska ka iskasa is zemes turi radiacija, tik ji naturaliai gamtine ir atitinka higienos normas. Silikatiniu blokeliu pardavejai "varo" ant kitu (Fibo, roku keramikos ir pan.), nes pagal rodiklius jie "neturi "radiacijos. Tik vat jau daugelis kazkodel pradeda skustis, kai reikia kazka pakabinti ant to silikato ar akytbetonio, tik burba tyliai, nes statybos metu labai gyresi jais (ta pacia neradiacija ir lengva statyba), o lentynos sunkesnes pakabinimui reikalingi specialus kaisciai, kurie kaip teko girdeti yra brangus.
Musu senoliai labai "draugavo" su moliu tiek namuose tiek krosnyse ir pan., kai kurie moli naudoja ir gydymui, nors jis ir "radioktyvus". Nepamesk galvos ir staykis is ko nori.
Beje radono kiekis laaaaabai stipriai padideja maudantis po karstu dusu, bet apie tai kazkodel visi tyli :), o kiekis tikrai nemazas


Data: 2006.Rugs.25 16:19:48

Ar tai reiškia, kad gyvenant silikatinių blokelių name rizika susirgti kokia nors radiacijos sąlygota liga yra didesnė, nei tarkim gyvenant rąstiniame name? Įvertinant tai, kad kasmet po du-tris kartus keliauju lėktuvu ir periodiškai tikrinuosi rentgenu nuo TBC.

Tiesiog norisi populiaraus paaiškinimo ant kiek tai reikšminga. Pavyzdžiui kada gaunamas didesnis radiacijos kiekis - skrendant lėktuvo reisu Vilnius-Kopenhaga (pirmyn ir atgal) ar metus gyvenant silikato blokelių name?


Data: 2006.Rugs.21 12:03:10

Lietuvoje nuo 1999 metų pradžios galioja higienos norma HN 85 -1998 “Gamtinė apšvita. Radiacinės saugos normos”. Šioje normoje reglamentuojamas radono lygis patalpose. Pastatuose radonas negali viršyti 400 bekerelių kubiniame oro metre (Bq/m3), o projektuojant ir statant gyvenamuosius ir visuomeninius pastatus - neviršyti 200 Bq/m3.
Apie 70% metinės vidutinės dozės gaunama iš gamtinių šaltinių.
Radiacijos poveikis žmogui priklauso nuo sugertosios apšvitos dozės.Is gamtiniu saltinių tai yra:
skrendant lektuvu gaunam doze
maistas
rentgeno aparatai ir t.t


Data: 2006.Rugs.21 09:21:18

Kas tai yra?
Vienur ir kitur tenka skaityti, kad sienos blokelis "GIRIAMAS" spinduliuoja N kartų mažiau radiacijos už blokelį "PEIKIAMAS" ir t.t.
Kokios iš viso yra tos radiacijos ribos ir poveikis? Ar ji reikšminga ir ar gali kelti kažkokį pavojų sveikatai? Ar tai tiesiog teorinis parametras, kuriuo bandoma nusipiešti papildfomą teorinį privalumą?

Paaiškinkite paprastai, jei kas į tai esate įsigilinęs.

Egys
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  Email Link 


 
Įeiti į forumą :: » Vartotojo vardas » Slaptažodis

miniBB 1.7d